Історія закладу

      Будинок творчості дітей та юнацтва був створений рішенням виконавчого комітету ради народних депутатів м. Українська та 01.09.1978 року відкрив свої двері для перших вихованців. Тоді він називався Будинком піонерів і школярів. Позашкільному закладу було виділено ліве крило у восьмирічній загальноосвітній школі №15.
1978 -1982 роки. Перші кроки Будинка піонерів і школярів були зроблені під керівництвом Хіміч Любов Василівни.
       Вдумливий, талановитий керівник - вона зуміла створити з 5 педагогів єдиний, міцний колектив однодумців. Працювали такі творчі дитячі об'єднання: ізо-студія, «Кроєння та шиття», «Ляльковий», «Умілі руки», «Художнє слово».

      Через рік були відкриті нові гуртки - «В'язання», «Юний натураліст», «Фото», «Робота з тканиною», «Природа і фантазія». У цей час відбувається становлення Будинку піонерів, визначаються напрямки його діяльності, головним з яких стає методичне забезпечення позакласної виховної роботи в школах міста та становлення гурткової роботи. Заклад стає своєрідним центром методичної, масової та гурткової роботи, працює в різних напрямках виховання дітей.
1982 - 1987 роки. Відбувається оновлення педагогічного колективу. Його очолила Жарова Галина Олександрівна, яка за період своєї роботи продовжила кращі традиції колективу, розширила мережу гуртків.
     Відкриваються нові гуртки: бальні танці, «м'яка іграшка», гурток радіооператорів, «полювання на лисиць», судномодельного, кінодемонстратора, дискоклуб та інші. Основним завданням стає формування педагогічного та учнівського колективів.


  1988 - 1996 роки. Директором стає Косарєва Людмила Юріївна.
Значно зміцнилася матеріально-технічна база: створені і обладнані всім необхідним навчальні кабінети за напрямками: естетичне, спортивне, технічне, декоративно-прикладне.
На базах загальноосвітніх установ міста відкриваються гуртки: початкове технічне моделювання, художнє в'язання, танцювальні та вокальні ансамблі.
      З 01.09.1992 року змінився статус Будинку піонерів і школярів. Він стає установою додаткової освіти - Будинком творчості дітей та юнацтва.
У 1996 році директором стала Онищенко Любов Анатоліївна і Будинок творчості переїжджає в будівлю колишнього д/с «Журавушка» по вул. Пушкіна, 8.

     З 2002 по 2007 рік колектив очолювала Суботіна Любов Кондратівна. Оновився педагогічні склад, почали діяти нові гуртки - шахи, оригамі, аеробіка, господиня.

З 2007 року директором БТДЮ працює Некрасова Лілія Григорівна, яка працює тут практично з дня заснування.
      За тридцять сім років багато що змінилося: будівлі, назви, директора, педагоги. Але мета позашкільного закладу залишається незмінною - це створення гідних умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей та юнацтва у вільний від навчання час.
Будинок дитячої та юнацької творчості м Українська - рівноправна складова системи безперервної освіти в місті. Більше 350 дітей і підлітків займається в 23 гуртках і творчих колективах.
Виховання у дітей та підлітків здатності цілеспрямовано сприймати, відчувати, правильно розуміти і оцінювати красу навколишньої дійсності, природи, суспільного життя, праці, мистецтва - основна мета керівників художніх творчих колективів БТДЮ: студії «Папірус», гуртків «Веселі нотки», «Попелюшка» , «Природа і фантазія», ізостудії, школи краси «Рапунцель», молодіжного клубу.

       Крім гурткової роботи, БТДЮ проводить значну культурно-масову роботу зі школярами міста. Стало традицією проводити такі свята як: День міста, до Міжнародного дня захисту дітей, Дню перемоги, новорічні свята для дітей пільгових категорій, різноманітні концерти, ігрові програми, змагання, конкурси і виставки.
       Вихованці гуртків і творчих колективів Будинку творчості дітей та юнацтва є неодноразовими переможцями різноманітних фестивалів, конкурсів, змагань різного рівня: від міського до міжнародного.       Гордістю закладу є колектив, який має звання «Зразковий колектив». Це студія паперової пластики «Папірус».
Немає коментарів:

Дописати коментар